Co jsou evs?

Věci, které Vylepšují sílu pokémona podle toho v jakém statu body EVs má.

Existující staty

- HP (životy)

- Attack (síla)

- Defense (obrana)

- Special Attack (Speciální síla)

- Special Defense (Speciální obrana)

- Speed (rychlost)

Každý pokémon lze mít až 510 EVs, přičemž je limit 255 EVs za jeden z výše napsaných statistik. Za každé 4 body EVs se vám projeví +1 bod v jednom ze statů, lze toto vyjádřit 4:1. Díky výpočtu 255:4 zjistíme, že když budeme mít EVs na maximu při jednom bodu, tak to bude mít stejný efekt, jako kdyby jsme měli 252 EVs. Díky tomuto můžete ušetřit 3 body EVs a dát je potom do jiného statu. Na malém levelu pokémona je 8:1, čili aby pokémon nabral +1 bod v jednom ze statů, tak potřebuje mít 8 EVs, každopádně na levelu 100 je to 4:1.

Jak získat evs?

Získání EVs je poměrně jednoduché. Stačí zabít pokémona a z toho dostanete určitý počet bodů (1/2/3). Pokud jste při zabíjení pokémona použili více svých pokémonů a neumřeli, tak se přičtou body i jim, tohohle lze i docílit pomocí exp share, který vám též přenese EVs body pro pokémona, který předmět nosí a nemusí se účastnit boje.

/warp evs
rerf

Itemy

Existuje spousta itemů, které vám s EVs body pomůžou, můžete pomocí nich rychleji získávat EVs, oddělávat EVs a nebo dát EVs, naleznete je ZDE, nebo je opět najdete na /warp evs